‘Komedi Erkek İşidir’ Efsanesini Yerle Bir Eden Kadın: Şebnem Bozoklu izle

‘Komedi Erkek İşidir’ Efsanesini Yerle Bir Eden Kadın: Şebnem Bozoklu başlıklı içerik en yüksek kalitesi ile sizlere dizifragman.com farkıyla sunulmuştur. Kendi gününde kendi saatinde sizlerle !
Sizden sonraki ziyaretçiler için lütfen yorum yapmayı unutmayın.

İçerik Detayları:

Türk dizi tarihine Melih ve Yaren gibi iki karakter hediye eden Şebnem Bozoklu’yu, son üç senedir beş sinema filminde gördük. Sekiz sene gibi kısa bir sürede bir komedi markasına dönüşen Bozoklu’nun dünden bugüne yaptıklarını hatırlamanın zamanı geldi.

Şebnem Bozoklu, Ispartalı bir babayla Mısır kökenli Siirtli bir annenin çocuğu.

20 Ağustos 1979 doğumlu Bozoklu liseyi bitirene kadar Kadıköy’de yaşadı. Daha sonra üniversite için İzmir’e gitti. Dokuz Eylül Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Bozoklu, 2007’ye kadar birçok tiyatro oyununda rol aldı.

2010 yılında iç mimar Emre İzer ile dünya evine giren Şebnem Bozoklu, geçen eylül ayında resmi olarak eşinden boşandı.

Ufak bir kızken itfaiyeci olmayı isteyecek kadar standart dışı biri olan Şebnem, ”Normal olacak kadar, anormal değilim.” diyor.

Bozoklu’nun televizyon izleyicisiyle tanışması biraz geç olsa da Canım Ailem’deki Meliha karakteri 30 yaşındaki oyuncunun önünün açılmasını sağladı.

Kendisinden yirmi yaş büyük Uğur Yücel’le partner olan Bozoklu, ’Samim, Samim ’ haykırışlarıyla seyircinin aklına kazındı.

Bozoklu, 2011’de başlayıp 18 bölüm süren Bizim Yenge’nin asıl kadınıydı. Bozoklu, bu projede de Canım Ailem’deki rol arkadaşı İlker Aksum’la beraberdi.

Şebnem Bozoklu, bir dönemin ses getiren işi Heberler’deki oyunculuğuyla komedinin içinde kalması gerektiğini kanıtladı.

Şebnem’in 2013’de başrollerini Hakan Yılmaz ile paylaştığı Cesur Hemşire dizisi de 9 bölümde sonlandırılınca, oyuncunun kariyeri sıkıntıya mı girecek endişeleri arttı.

Ancak özellikle internet aleminde bir fenomen haline gelen Ulan İstanbul dizisindeki Yaren karakteri Bozoklu’nun yeniden dizilerdeki yerinin sağlamlaşmasını sağladı.

Bir komedi yıldızına dönüşen Bozoklu’nun, başrollerinde kendisiyle beraber Fikret Kuşkan ve Dolunay Soysert’in yer aldığı son dizisi Çifte Saadet de ne yazık ki 11 bölüm sonunda yayından kaldırıldı.

2013’de Uğur Yücel’in Soğuk filminde komedi dışında da var olabileceğini gösteren Bozoklu, 2014’de Ata Demirer ile birlikte Niyazi Gül Dörtnala’da rol aldı.

Bozoklu, Ulan İstanbul’daki rol arkadaşı Caner Özyurtlu’nun yönettiği Yok Artık filminde hem yapımcı hem de Asuman karakteriyle oyuncu olarak yer aldı.

Cannes’da Mehmet Can Mertoğlu’na En Yenilikçi yönetmen ödülünü getiren ve geçen hafta vizyona giren Albüm filmiyle komedinin dışında da adından söz ettirebileceğini kanıtladı.

Sezonun yeni dizilerinden Altınsoylar’daki Gülsüm rolü için son filminden dolayı aldığı 14 kiloyu veren Bozoklu, bu işinde de yine çatlak bir kadına can veriyor.

Son dönemde özel hayatıyla gündeme gelen ve bundan oldukça rahatsız olan bu tatlı kadın, umarız en büyük hayallerinden biri olan Şener Şen’le aynı projede yer almayı da kısa sürede gerçekleştirir.

Yeni işlerini heyecanla bekliyoruz  o/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: