Hollywood ’un Altın Çocuğu J.J. Abrams’ın İmzasını Göreceğiniz Akıl Dolu 15 Efsanevi Yapım izle


Hollywood ’un Altın Çocuğu J.J. Abrams’ın İmzasını Göreceğiniz Akıl Dolu 15 Efsanevi Yapım başlıklı içerik en yüksek kalitesi ile sizlere dizifragman.com farkıyla sunulmuştur. Kendi gününde kendi saatinde sizlerle !
Sizden sonraki ziyaretçiler için lütfen yorum yapmayı unutmayın.

İçerik Detayları:

Karşınızda Hollywood’un dahi yapımcısı J.J. Abrams!

Karşınızda Hollywood'un dahi yapımcısı J.J. Abrams!

Kendisi hem yazar, hem yönetmen hem de yapımcı. Yüksek teknoloji içeren, aksiyonla dolu yapımların ne kadar akıllıca hazırlanabileceğinin en büyük göstergelerinden biri. Portfolyosunda, okurken ağızımızı açık bıraktıran yapımlar var. Kendisi, 70’in üzerinde filmin yapımcılığını üstlenen babası Gerald Abrams’ın izinden gidip sonrasında ondan çok daha başarılı bir yapımcı oldu. Anlaşılan boynuz kulağı geçmiş.

Gelin, Hollywood’un altın çocuğu J.J. Abrams’ın işlerine hep birlikte göz atalım.

1. Lost (2004 – Dizi)

Hepimizi görüntülüklere kilitleyen gizemli dizinin iki parçadan oluşan pilot bölümünün yönetmenliğini de yapan J.J. Abrams’ın dehasını konuşturduğu ilk yapımlardan biri Lost!

O zamanlar dizi siteleri yok tabii, deliler gibi altyazı arıyoruz.

2. Fringe (2008 – Dizi)

Gizemli diziler serisine Fringe ile devam eden Abrams, bu diziyle de beynimizi yaktı ve bu sefer de hepimizi Fringe bağımlısı yaptı.

3. Cloverfield (2008 – Film)

Geleneksel bir canavar filmi hikayesini, karakterlerden birinin taşıdığı bir el kamerası ile anlatan ve hepimizi gerim gerim geren bu film de Abrams’ın ünlü yapımları arasında…

4. Star Trek (2009 – Film)

Star Trek efsanesini beyaz perdeye taşıyan Abrams, genç bir kadro ile hazırladığı bu filmle beklenmedik bir başarı yakaladı. Güzel bir serinin ilk filminin altından başarıyla kalkmış oldu.

5. Person of Interest (2011 – Dizi)

En iyi suç henüz işlenmeyendir.

J.J. Abrams ve The Dark Knight’ın senaristi Jonathan Nolan ile çalışmaya başladıktan sonra bu müthiş gizemli dizi ortaya çıktı. Başarılı ikili, bu dizi ile sadık bir seyirci kitlesi kazandı.

6. Super 8 (2011 – Film)

J.J. Abrams’ın yönetmenliğini de yaptığı ve yapımcılığı Steven Spielberg ile birlikte üstlendiği film, gizli bir askeri bölgeden yola çıkan özel bir kargonun kaza sonrası serbest kalmasını ve sonrasında yaşanan sıkıntıları anlatıyor.

7. Görevimiz Tehlike 4 – Hayalet Protokol (2011 – Film)

Aksiyon yapımlarını da ustalıkla başaran Hollywood’un altın çocuğu Abrams, bu noktada Görevimiz Tehlike serisinin en beğenilen filmlerinden biriyle yeniden karşımıza çıkıyor.

8. Star Trek: Bilinmeze Doğru (2013 – Film)

Bir devam filmi olmasına rağmen Star Trek serisinin ikinci filmi ile başarısını hiç düşürmeyen Abrams, bu filmle de Star Trek hayranlarının kalbinde taht kurdu.

9. Görevimiz Tehlike 5 (2015 – Film)

Yine bir Görevimiz Tehlike filmi ve yine J.J. Abrams!

10. Star Wars: Güç Uyanıyor (2015 – Film)

Hiçbir sevgili bu kadar beklenmedi! Hayranlarının deyim yerindeyse akın ettiği bu sinema filmde unutulmaz işlere imza atan Abrams, hem yazar hem yönetmen hem de ortak yapımcı olarak karşımıza çıkıyor.

11. Cloverfield Yolu No:10 (2016 – Film)

Bu kez de kimyasal saldırı tehditiyle boğuşulan film, Cloverfield filminin bir başka varyasyonu sayılabilir.

12. Moon Shot (2016 – Belgesel Dizi)

Google Lunar X Prize temalı bir yapım olan Moon Shot, Abrams’ın 9 parçalık mini şaheseri. 

Not: Bu dizi yalnızca internetten yayınlandı.

13. 11.22.63 (2016 – Mini Dizi)

Bir lise öğretmeninin zamanda yolculuk yaparak Kennedy’yi suikastten kurtarması gibi abartı bir temaya sahip olan yapımın başrolünde Johnny Depp’i görüyoruz. 

Not: Bu mini dizi yalnızca 8 bölümden oluşuyor; hevesinizi alamadan bitebilir. Bizden söylemesi…

14. Star Trek: Sonsuzluk (2016 – Film)

Nispeten başarının düştüğü bir yapım olmasına rağmen Star Trek coşkuını sonuna kadar yaşatan bu yapım da Abrams’ın son çalışmalarından biri.

15. Westworld (2016 – Dizi)

Ve geldik gizemin doruğa ulaştığı, bilimkurgunun gerçeğe aşırı yakın hissettirdiği, konusuyla beynimizi yakan yapıma: WESTWORLD!

2016’nın tartışmasız en iyi dizisi olan ve içinden çıkılmaz bir hikayeyi son derece tutarlı ve anlaşılır şekilde sunan Westworld, Abrams ve Jonathan Nolan’ın bir arada çalıştığı bir diğer başarılı yapım.

Sizlere senaryodan hiç bahsetmeyeceğiz. İzledikçe keyif alacağınız ve adeta içine düşeceğiniz bu hikayeye dair söylenecek başka sözümüz yok. Mutlaka izleyin!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: