Diriliş Ertuğrul Türkiye’nin En Çok İzlenen Dizisi Olmasının 13 Nedeni izle

Diriliş Ertuğrul Türkiye’nin En Çok İzlenen Dizisi Olmasının 13 Nedeni başlıklı içerik en yüksek kalitesi ile sizlere dizifragman.com farkıyla sunulmuştur. Kendi gününde kendi saatinde sizlerle !
Sizden sonraki ziyaretçiler için lütfen yorum yapmayı unutmayın.

İçerik Detayları:

3 sezondur reyting rekorları kıran ve Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz günlerde Altın Kelebek ödülleriyle gündeme geldi. Dizi kadrosunun ödülü reddetmesi gündeme oturdu. Milyonları ekran başıba kilitleyen dizi için karşılıklı açıklamalar yapıldı. Peki bu dizi neden bu kadar izleniyor?

1. Öncelikle oyuncu kadrosu çok iyi. Tecrübeli oyuncuların yanı sıra başarılı genç oyuncular da dizi de parlıyor.

2. Dizinin müzikleri oldukça başarılı. Özellikle Dombıra diziyi izleyen muhafazakarları diziye bağlamış durumda

Dizinin müzikleri oldukça başarılı. Özellikle Dombıra diziyi izleyen muhafazakarları diziye bağlamış durumdaDizinin müzikleri oldukça başarılı. Özellikle Dombıra diziyi izleyen muhafazakarları diziye bağlamış durumda

3. Dizi için hiçbir masraftan kaçınılmamış. Dekor ve kostümler oldukça başarılı. İzleyiciye tarihi atmosferi yaşatıyor.

4. Dizi epik sahneleriyle adeta postmodern Malkoçoğlu, Tarkan, Battal Gazi efsanelerini seyirciye tekrar tattırıyor.

5. Ülkenin siyasi gündemine paralel giden her türlü gönderme yapılıyor. Dizide bolca iç ve dış mihrak mevcut.

6. Dizideki replikler özenle seçiliyor. Her biri sosyal medyada paylaşmaya uygun dikkatli seçilmiş sözler.

7. Dizide muhafazakar izleyiciyi rahatsız edecek ilişkiler yok. Aşk var cinsel gerilim var fakat senaristler o gerilimi seyirciyi kaçırmayacak şekilde dengede tutabiliyor.

8. Dizi senaristleri izleyici ile bağı çok iyi kurmuş. Televizyon başında onları da savaşa sokabiliyor 🙂

9. Her bölümde aynı coşkuyu izleyiciye verebiliyor. Birçok dizide görülen iniş çıkışlar yok. Her bölümde izleyici ve senaristler savaşmaya hazır 🙂

10. 10 yıl önce Kurtlar Vadisi nasıl izleyicisine ”Türkiye’nin gerçeklerini anlatıyor” dedirtiyse Diriliş Ertuğrul izleyicilere ”Ecdadımızın gerçeklerini anlatıyor” dedirtmeyi başardı.

Dizide tarihsel gerçeklerle alakası olmayan olaylar var fakat bu kimsenin pek umrunda değil. Önemli olan ”ecdatla birlikte televizyon başında cenk etmek.”

11. Dizinin sosyal medya PRı çok iyi yapılıyor. Yayınlandığı akşamlar Twitter’da organik TT olabiliyor ve dizi izleyicileri coşkularını sosyal medyaya yansıtıyor.

12. Dizide sıkça dini mesajlar veriliyor. Muhafazakar milliyetçi izleyici bu mesajları sık sık sosyal medyada paylaşıyor.

13. Ve en önemlisi senarist ve yapımcılar ülkenin politik konjonktürünü çok iyi analiz etmiş. Muhafazakar milliyetçi insanların duymak istediklerini diyalog aralarına çok iyi serpiştirmiş.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: